FINAL / U Cluj – ACS Poli 1-2. Banatenii, victorie prin doua goluri din penalti!

ucj-acsUltimul meci al etapei a XI-a s-a disputat luni seara, de la ora 21:30, intre Universitatea Cluj si ACS Poli Timisoara. Dupa sase meciuri fara victorie, banatenii au reusit sa obtina cele trei puncte, chiar daca au inscris de fiecare data din penalti!

Mai intai Szekely a deschis scorul in finalul primei reprize, Abrudan a egalat cu capul, cu sapte minute inainte de final, iar Gorogsov a stabilit scorul final in minutul 89!

Clujenii au scos un punct norocos in etapa trecuta pe terenul celor del FC Botosani, acesta ajutand „sepcile rosii” sa nu fie ultima echipa din clasament. Ardeleni au profitat de depunctarea Vasluiului si au un singur punct peste moldoveni. „U” spera sa obtina cele trei puncte in fata unei nou promovate, care se afla in mare suferinta in ultimele etape.

Bantenii au pierdut din turatie, dupa un start excelent de sezon, timisorenii fiind fara victorie in ultimele 6 etape, fapt ce i-a coborat pana pe pozitia a zecea in clasament, cu 12 puncte. Pe banca timisorenilor va debuta noul tehnician, Aurel Sunda.

Partida poate fi urmarita in direct pe Digi Sport 1 si in format LiveText pe www.sptfm.ro, de la ora 21:30.

Echipe probabile:

U Cluj: Veselovsky – Rilke, Szilagyi, Abrudan, Mendy – Balde, Borza, Cristocea, Calcan, Tarnacop – Lemnaru
Antrenor: Gheorghe Barbu

ACS Poli: Nuno Claro – Nohai, Petrovic, Seroni, Marovic – Barbut, Ov. Petre, Gorobsov, Nanu – Ruiz, Szekely
Antrenor: Aurel Sunda