Ionut Negoita apreciaza evolutia din meciul cu Astra si anunta o alta fata a echipei: „Suntem pe drumul cel bun, vom arata din ce in ce mai bine”

negoitaDinamo a pierdut, duminica seara, 1-2, pe terenul celor de la Astra. „Cainii” au fost condusi cu 2-0, dupa un inceput excelent al gazdelor. Rus a inscris in prelungirile primei reprize, insa „ros-albii” nu au reusit sa mai intoarca rezultatul. Finantatorul clubului din „Stefan cel Mare”, Ionut Negoita crede ca echipa este pe un drum ascendent si va arata o alta fata in meciurile urmatoare.

Sunt mai mult decat ingandurat, sunt foarte suparat. Am avut ghinion la primul gol, ne-au luat foarte repede prin surprindere, apoi am avut sansa egalarii, dar am irosit ocazii aiurea.

Puteam lua cele trei puncte daca eram mai atenti la finalizare. Mi-a placut cum a jucat echipa, este limpede ca Flavius mai are mult de lucru, dar cel mai important este ca avem in lot jucatori de valoare.

Suntem pe drumul cel bun, avem rabdare cu jucatorii tineri care au nevoie de timp. La urmatoarele partide cu siguranta vom arata din ce in ce mai bine. Este clar ca nu mai putem termina turul pe locul cinci, cum ne-am propus, dar cu siguranta returul il vom aborda altfel, vom arata foarte bine iar la final ne vom clasa pe un loc superior fata de anii trecuti”, a aspus acesta, la Digi Sport.