VIDEO – „Nepregatit” pentru nationala, perfect la Stuttgart! Alex Maxim, gol si pasa de gol intr-un meci cu sase goluri

Maxim-gol-si-pasa-de-golAlexandru Maxim continua sa impresioneze la Stuttgart. Internationalul roman a reusit un nou meci mare, in egalul de pe terenul lui Hamburg, scor 3-3. Mijlocasul plecat de la Pandurii a deschis scorul in minutul 3 al intalnirii.

Gazdele au revenit si au egalat in minutul 22, insa Maxim a iesit din nou in prim plan in minutul 37, cand l-a servit excelent pe Getner care a dus pe Stuttgart din nou in avantaj. Romanul a ajuns la sase pase decisive in Bundesliga, fiind liderul campionatului la acest capitol, dar a bifat si golul cu numarul 4 in echipa svabilor in acest sezon.

Rezultatul final a fost 3-3, dupa ce echipa romanului a condus in trei randuri, dupa 1-0 si 2-1, conducand si cu 3-2, dupa ce si Ibisevic si-a trecut numele pe lista marcatorilor. Pentru hamburg au marcat Lasogga, Beister si Van der Vaart.

In ultimele doua meciuri din grupa preliminara pentru CM din 2014, Maxim nu a fost folosit decat cu Andorra, selectionerul motivand nefolosirea cu Estonia prin lipsa de pregatire fizica a fotbalistului.