FINAL / Astra – Dinamo 2-1! Giurgiuvenii castiga si urca pe locul doi al clasamentului

ast-dinIn ultimul meci al zilei de duminica, Astra a invins cu 2-1 pe Dinamo si a urcat pe locul doi al clasamentului, la 2-3 puncte in urma Stelei, dar cu un meci mai mult disputat. Budescu a deschis scorul dupa doar 15 secunde, cu cel mai spectaculos gol al sezonului, un lob de la 40 de metri ce l-a surprins pe Balgradean, Bukari a facut 2-0 in minutul 20, apoi Astra a facut pasul inapoi si le-a permis „cainilor ” sa reduca din diferenta in prelungirile primei reprize. Niciuna dintre cele doua echipe nu a mai reusit sa inscrie in cea de-a doua repriza, astfel ca meciul s-a incheiat cu scorul inregistrat la pauza, 2-1 pentru Astra. Dinamo ramane pe locul 9 cu 13 puncte, la 6 de locurile retrogradabile si la 9 de locurile europene.

Parida din aceasta seara poate fi urmarita in direct pe Digi Sport 1 si in format LiveText pe www.sptfm.ro, de la ora 21:30.

Echipe de start:

Astra: Lung – Matel, Gaman, Muresan, Morais – Yahaya, Laban –  Santos Pedro, Budescu, Karim Yoda – Bukari
Antrenor: Daniel Isaila

Dinamo: Balgradean – Fai, Luchin, Grigore, Grecu – Thicot, Boubacar – Matei, Curtean, Lazar – Thomas
Antrenor: Flavius Stoican