LIVESCORE – Rezultatele etapei in cele sase serii din Liga a treia!

sport.liga3A noua etapa a Ligii a treia a debutat, vineri, 18 octombrie, data la care s-au disputat marea majoritatea partidelor programate in aceasta runda. Meciurile au inceput la ora 15:00, la aceeasi ora incepand si cele patru infruntari din seriile 1, 5 si 6 ce se vor juca sambata.

Iata programul etapei:

Seria 1

CS Kosarom Pascani – Stiinta Miroslava 4-3
Ceahlaul Piatra Neamt 2 – Petrotub Roman 4-1
FCM Dorohoi sta,  FCM Bacau s-a retras
CSM Moinesti – Bucovina Radauti 5-1
Aerostar Bacau – Cetatea Tg. Neamt 1-3
Bucovina Pojorata – Sporting Suceava 1-0

Seria 2

Viitorul Axintele – CS Voluntari 1-1
CS Afumati – Progresul Cernica 1-1
Rapid Fetesti – Sporting Liesti 2-2
Dunarea Calarasi – Gloria Popesti Leordeni 2-1
Otelul Galati 2 – Callatis 2012 Mangalia 4-3
CS Stefanesti – COMPET Ciresu 5-1

Seria 3

Visina Noua – CS Balotesi 1-1
Inter Clinceni – Viitorul Muncipal Craiova 2-0
Viitorul Domnesti – FC Bals 2007 2-2
Concordia Chiajna 2 – CS Podari 1-1
Dinamo Bucuresti 2 – CS Tuari 3-0
Juventus Bucuresti – Metaloglobus Bucuresti 1-0

Seria 4

Muncitorul Resita – CS Vulturii 2009 1-1
Minerul Jilt Matasari – Jiul Rovinari
FC Caransebes – Stiinta Turceni 5-0
AFCM Resita 2012 – FC Avrig 3-0
Pandurii Lignitul Tg. Jiu 2 – Nova Mama Mia Becicherecul Mic 0-0
Millenium Giarmata – FC Hunedoara 3-0

Seria 5

Metalurgistul Cugir – National Sebis 0-2
FC Maramures Universitar Baia Mare – FC Zalau 1-3
Ariesul Turda – CS Ineu 0-2
Unirea Dej – Santatea Cluj 1-2
CS Osorhei – Soimii Pancota 1-2
Unirea Jucu – FCM Baia Mare  1-2

Seria 6

FCM Targoviste – Fortuna Poiana Campina 0-3
Arges Pitesti – Civitas Fagaras 5-2
CONPET Ploiesti – Atletic Bradu 1-0
Avantul Reghin – URBAN Titu 3-2
FC Zagon – Chindia Targoviste 0-3
Municipal Campina – FC Papauti 1-0

Etichetat cu: , , ,
Postat în FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB211113
2CFR Cluj20115
3Gaz Metan Medias2011-1
4FC Viitorul19111
5Astra Giurgiu17116
6U Craiova 194816118
7Sepsi Sfantu Gheorghe16114
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1411-5
10Concordia Chiajna1411-5
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt811-5
14FC Voluntari511-13