FINAL / Otelul Galati – Gaz Metan Medias 1-1. Victorie scapata printre degete de „otelari”

ote-gazOtelul Galati si Gaz Metan Medias au remizat, scor 1-1, la finele unui meci deloc spectaculos. Oaspetii au inceput mai bine partida, dar deja in a doua parte a primului mitan, Otelul si-a impus ritmul, din pacate nu unul prea insufletit, astfel ca cei 3000 de spectatori veniti sa-i sustina pe fostii campioni s-au vazut nevoiti sa intretina de nevoie atmosfera.

Marquinhos a deschis scorul in minutul 49, cu un sut pe langa Buchta, dar reusita nu a fost urmata de o rabufnire de orgoliu a mediesenilor.

Otelarii s-au mai aflat de doua ori in fata golului, dar Iorga a ratat amatoriceste dintr-o pozitie favorabila, in timp ce Henrique a reluat cu capul in transversala.

In minutul 89, Buzean a centrat inalt in careul Otelului, iar semetul jucator al ardelenilor, Markovic nu l-a iertat pe
Seimeitis, refuzand Otelului o victorie de moral dupa infrangerea cu 2-7 suferita in etapa trecuta, contra lui CFR Cluj.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Otelul: Simaitis – Antunes, Sarghi, Costin, Popescu – Filip – Iorga, Cooper, Marquinhos, Astafei – Henrique
Antrenor: Ionut Badea

Gaz Metan: Buchta – Frasinescu, Muth, Markovic, Buzean – Todea, Tahar – Al. Munteanu, Florin Dan, Ciprian Petre – Robertson
Antrenor: Cristian Dulca