FINAL / Steaua Bucuresti – FC Viitorul 4-0! „Ros-albastrii” reusesc o noua victorie, dar marea veste pentru Steaua este revenirea pe teren a lui Chipciu

steaua-viitorulSteaua a reusit o noua victorie in Liga 1, trecand fara problem de Viitorul, cu 4-0. In minutul 11 era deja 2-0, dupa golul lui Stanciu si autogolul lui Putanu. Acesta a mai inscris o data in propria poarta si in repriza a doua, pentru ca Tatu sa stabileasca rezultatul final. Poate vestea cea mai importanta pentru „ros-albastrii” este revenirea pe teren a lui Alex Chipciu, intrat in minutul 77, fiind primele minute jucate de acesta in acest sezon.

Partida va fi transmisa in direct pe DolceSport 1, de la ora 20:00 si va putea fi urmarita in format LIVE TEXT pe SPTFM.ro.

Steaua: Tatarusanu – Georgievski, Szukala, Gardos, Pirvulescu – Pintilii, Bourceanu – Adi Popa, N. Stanciu, Ad. Cristea – Piovaccari

Viitorul: Balauru – Nikolov, Larie, Putanu, Tosca – Benzar, Al.Lazar – Thiago, N.Dica, Gavra – Axente