FINAL / Corona Brasov – FC Vaslui 2-1! Brasovenii reusesc prima victorie in Liga 1 si ii trimit pe moldoveni pe ultimul loc al clasamentului

cor-vasCorona Brasov a izbutit sa obtina prima victorie din acest sezon, in fata unei echipe cazute psihic. Vasluienii au cazut pe ultima pozitie a clasamentului in urma infrangerii, 1-2, de pe terenul Coronei. Echipa lui Ionel Gane a reusit doua goluri de exceptie in inceputul reprizei, dupa care moldovenii s-au chinuit sa gaseasca drumul spre poarta brasovenilor. Golul moldovenilor a venit la finalul primei reprise, cand Antal a inscris dintr-un penalty detul de usor acordat de centralul partied. Desi au avut un om in plus din minutul 70, dupa eliminarea lui Dilbea, vasluienii nu au reusit sa inscrie golul egalizator.

Partida poate fi urmarita in direct pe Digi Sport 1 si in format LiveText pe www.sptfm.ro, de la ora 19:00.

Echipe de start:

Corona:  T. Marc – Martac, Asanovici, Al. Tudose, Burlacu – Dilbea, F. Miranda – H. Popa, Vranjkovici, Brata – Sg. Bus
Antrenor: Ioneal Gane

FC Vaslui: C. Straton – Viveiros, Celeban, Prahici, Salageanu – Caue, Wilk – A. Enescu, Lovrecici, Antal – Temwanjera
Antrenor: Liviu Ciobotariu