Rezultatele si marcatorii etapei a opta a celor sase serii din Liga 3! Metalurgistul Cugir, sase goluri la Baia Mare!

chindia-targoviste-cs-otopeni-10Vineri si sambata a luat startul o noua etapa, cea de a opta, in cele sase serii a ligii a treia. Toate partidele din acest wekeend au fost programate de la ora 15:00. Noua confruntari s-au disputat sambata. In aceasta runda, CSM Moinesti (S1), Vulturii Lugoj (S4) si National Sebis (S5) nu au jucat, deoarece adversarii lor s-au retras.

Va prezentam mai jos rezultatele si marcatorii.

SERIA I

Petrotub Roman – FCM Dorohoi 0-0
Bucovina Radauti – Bucovina Pojorata 1-1
Pamparau (20) / Ionita (45)
Cetatea Targu Neamt – Kosarom Pascani 2-0
A. Bobric (39), A. Bucataru (70)
Stiinta Miroslava – Ceahlaul II 3-1
Tacutanu (42), Petrea (51), D. Lungu (78) / Craciunesc (86)
Sporting Suceava – Aerostar Bacau 0-1
Boghian (75)
CSM Moinesti sta deoarece FCM Bacau s-a retras.

SERIA II

FC Voluntari – CS Afumati 2-0
Marinkovici (50, 80)
Progresul Cernica – Rapid Fetesti 3-0
Fl. Burcea (6), M. Croitoru (10), A. Enciu (41)
Gloria Pop. Leordeni – Otelul II 1-0
Romanescu (42)
Callatis Mangalia – CS stefanesti 2-3
Eracai (70), P. Anghel (87) / Avram (10), Adr. Balan (15), Alemao (60)
Conpet Ciresu – Viitorul Axintele 0-3
I. Fatu (1), A. Robu (78 – pen.), Al. Badea (86)
Sporting Liesti – Dunarea Calarasi 2-3
St. Adamache (7), D. Voicu (20) / V. Andrei (5), Kanda (36), M. Serban (54)

SERIA III

CS Balotesti – Inter Clinceni 0-2
M. Gheorghe (45+3), Jipa (90+5)
CS Apa Craiova – Viitorul Domnesti 5-0
L. Scarlat (7, 48), Busica (53), M. Dinu (59), Turcin (74)
Metaloglobus Bucuresti – Visina Noua 0-1
Clipici (59 – pen.)
FC Bals – Concordia II 1-1
A. Florica (22) / S. Pana (35)
CS Podari – Dinamo II 2-2
S. Popescu (68), Afrem (90+1) / Pape Ndaw (12), R. Radu (75)
CS Tunari – Juventus Bucuresti 1-5
C. Panait (58) / D. Burlacu (30, 80), Bustea (65, 70), Truta (68)

SERIA IV

Jiul Rovinari – FC Caransebes 0-1
Artean (76)
Stiinta Turceni – AFCM Resita 1-0
Schinteie (31 – pen.)
FC Avrig – Pandurii II Targu Jiu 1-4
Barculet (65) / Farcasanu (15), S. Lupu (55), Cocina (58), Gavrilescu (88)
Mama Mia Becicherecu Mic – Millenium Giarmata 1-2
Hodis (42) / Jichici (28), Onet (45+1)
FC Hunedoara – Muncitorul Resita 1-0
Pepenar (21)
Vulturii Lugoj sta deoarece Minerul Matasari s-a retras.

SERIA V

FC Zalau – FC Ariesul Turda 1-0
G. tiriac (56)
Soimii Pancota – Unirea Jucu 2-0
Burian (62), Al. Mihai (76)
FCM Baia Mare – Metalurgistul Cugir 2-6
Moldovan (3 – pen.), Vanca (40) / L. Itu (15, 36), Carstean (57, 79), Negura (60), Trascan (72)
Sanatatea Cluj – CS Osorhei 1-3
Chis (25) / S. Pop (53), Ardelean (80), Contor (87)
CS Ineu – Unirea Dej 6-0
Georgiu (2), Iambor (10), Dragan (15, 50), Malancu (65), Talpas (70)
National Sebis sta deoarece FC Maramures s-a retras.

SERIA VI

Fortuna P. Campina – SCM Pitesti 0-1
Calin (90+3)
Civitas Fagaras – FC Zagon 0-1
Tofan (27)
Atletic Bradu – Avantul Reghin 1-0
Caldararu (66)
ACS Urban Titu – FCM Campina 0-1
Rodney Sno (90+5)
Chindia Targoviste – Conpet Ploiesti 3-1
Cherchez (51), C. Anton (56), Vatavu (77) / Cr. Gafita (72 – pen.)
FC Papauti – FCM Targoviste 2-1
Leonte (6, 25) / Galdau (34)

Etichetat cu: , , ,
Postat în FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20