REZULTATE / Marti s-au disputat meciurile etapei a saptea a ligii a treia! UPDATE – Sapte goluri s-au marcat pe stadionul din Colentina!

liga_3Marti dupa amiaza, de la ora 15:00, s-au disputat meciurile etapei a saptea din cele sase serii ale ligii a treia. 

Va prezentam mai jos programul intalnirilor, rezultatele si marcatorii:

Seria 1:

Kosarom – Ceahlaul II 4-1
Chimir (9), Viorica (22, 51, 90+3) / Tepes (76)
CSM Moineşti – Petrotub 0-1
Carnariu (90)
Aerostar – Bucovina Radauti 3-0
Boghian (57, 75), S. Balan (90)
Cetatea – Sporting Suceava 5-0
A. Bucataru (5), Bobric (34, 86), Chirila (40), D. Ungureanu (82)
FCM Dorohoi – Ştiinta Miroslava 2-1
Orasanu (38), Grumezescu (44) / Caragea (90)
Bucovina Pojorata sta deoarece FCM Bacau s-a retras.

Seria 2:

Viitorul Axintele – CS Afumati 1-1
Rapid Fetesti – FC Voluntari 1-3
AFC Dunarea 2005 Calarasi – Progresul Cernica 3-1
Otelul II Galati – Sporting Liesti 0-1
CS Stefanesti – Gloria Popeti Leordeni 1-1
Conpet Ciresu – Callatis Mangalia 1-0

Seria 3:

Visina Noua – Inter Clinceni 2-0
Aria (5, 55)
Viitorul Domnesti – CS Balotesti 0-2
N. Filip (15), Antoche (36)
Concordia II Chiajna – CS Apa Craiova 1-0
I. Jianu (60 – autog.)
Dinamo II – FC Bals 1-2
V. Balint (90+2 – pen.) / M. Nita (12), A. Florica (49)
Juventus Bucuresti – CS Podari 4-3
S. Rotaru (20, 42), D. Burlacu (57), Bustea (65 – pen.) / E. Predut (15), R. Balan (28), Stancuta (32 – pen.)
Metaloglobus Bucuresti – CS Tunari 4-0
I. Dragan (43), Ghenovici (61), D. Balauru (79), Anghelini (90)

Seria 4:

FC Caransebes – Vulturii Lugoj 2-1
B. Steop (27), Negoescu (74) / Radosav (67)
FCM Resita – Jiul Rovinari 0-0
Pandurii II – Stiinta Turceni 3-0

Vladuti (19), S. Lupu (52, 63)
Millenium Giarmata – FC Avrig 2-1
Naidin (60), Jichici (70) /Fratila (90)
FC Hunedoara – Becicherecu Mic 1-0
F. Nicula (54)
Muncitorul Reşiţa sta deoarece Minerul Matasari s-a retras.

Seria 5:

FCM Baia Mare – Soimii Pancota 0-1
Al. Mihai (4)
Unirea Jucu – Sanatatea Cluj 2-3
Mocan (10), Manasturean (17) / Perde (30), Al. Pop (34), Vaidean (78)
CS Osorhei – CS Ineu 0-2
Cr. Andor (37 – aut.), Iambor (41)
Unirea Dej – FC Zalau 5-0
C. Cornea (35), R. Moldovan (37, 65), Ibrahim (53)
Ariesul 1907 Turda – Naţional Sebis 1-3
M. Morar (83 – pen.) / Blanaru (22, 44. 85)
Metalurgistul Cugir sta deoarece FC Maramures s-a retras.

Seria 6:

FCM Targoviste – SCM Arges Pitesti 1-5
Mandru (17) / Albu (25, 60, 82), Calin (60), Nila (61)
FC Zagon – Fortuna P. Campina 1-0
Mircescu (86)
Conpet Ploiesti – Civitas Fagaras 3-1
D. Gheorghe (21), C. Munteanu (61), Iancu (88) / Damian (90)
Avantul Reghin – Chindia Targoviste 0-1
L. Parvu (90)
FCM Campina – Atletic Bradu 3-2
Burloiu (16), Catana (41), D. Nae (72) / Pavaluta (45), Jenaru (80)
FC Papauti – Urban Titu 4-0
Preda (18), Leonte (35), Voicu (65, 75)

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20