FINAL / CFR Cluj – Otelul7-2. „Locomotiva” lui Grigoras a spulberat Otelul, ramas in pana pe liniile de tren

cfr-ote

CFR Cluj a invinbs zdrobitor Otelul Galati in ultimul meci al etapei a X-a, incheiat cu un rezultat de curtea scolii. Extrem de bine montati, „feroviarii” au profitat din plin de numeroasele neintelegeri dintre jucatorii galateni si au pus stapanire pe joc inca din primele minute.
Scorul a fost deschis inca din mintul 6 de Maah. Ogbu Chuk a dublat difetenta dupa 18 minute, iar peste alte patru minute, Maah a reusit dubla.

Ca si cum nu ar fi fost suficient pentru o singura repriza, Cadu si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor, in minutul 40, stabilind scorul pauzei, 4-0.
Ca si cum jocul nu ar fi fost deja decis, elevii lui Petre Grigoras au continuat seria reusitelor imediat dupa reluarea partidei. In minutul 48, defenisva Otelului da rateu din nou, iar Ogbu reuseste si el dubla.

Peste doar un minut, galtenii au redus din diferetnta prin Henrique, care avea sa marcheze si al doilea gol pentru echipa sa, 35 de minute mai tarziu.

Unul dintre cei mai buni jucatori de pe teren, Gabionetta a marcat pentru 6-1, in minutul 62. In faza urmatoare Ogbu face hat-trickul si ii umileste pe „otelari”, care desi au mai reusit sa marcheze ulterior un gol, confirma in pozitia nefericit ca echipa cu cea mai slaba defensiva din campionat.