HCM Baia Mare,debut cu stangul in grupele Ligii Campionilor!

HCM-Baia-Mare-infrangereVicecampioana HCM Baia Mare a pierdut prima partida din cadrul grupelor Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a fost invinsa in Germania, de campioana Thuringer, scor 29-36.

Pana in minutul 18, nemtoaicele au condus chiar si cu 3-4 goluri distanta, dar fetele noastre au reusit egalarea, la 11, si chiar au trecut in avantaj, 11-13, insa Thuringer revenind apoi rapid si la pauza tabela arata 18-15.

Din pacate, partea secunda a fost dominata total de gazde, care s-au distantat pe parcurs si la 5-6 goluri, scorul final fiind 36-29.4.

Pentru HCM urmeaza un meci si mai greu, saptamana viitoare, acasa, impotriva lui Gyor, echipa care a invins categoric în primul duel din grupa, scor 41-22, in fata lui Hypo Viena.