LIGA 3 – Etapa a VI-a / Rezultatele inregistrate vineri si marcatorii meciurilor din cadrul etapei a VI-a.

liga_3Etapa a VI-a a Ligii a III-a si-a disputat vineri, cu incepere de la ora 15:00, majoritatea meciurilor. Sapte partide se vor disputa sambata, incepand cu ora 15:00. Trei echipe vor sta si in aceasta etapa, deoarece FCM Bacau (S1), Minerul Matasari (S4) si FC Maramures (S5) s-au retras.

Sport Total FM va va tine la curent cu rezultatele acestor partide precum si marcatorii.

Iata rezultatele celor sase serii:

SERIA I

Ceahlaul II – FCM Dorohoi 2-2
Craciunescu (20), Stanescu (25) / Sandu (65), Cososchi (80)
Petrotub Roman – Bucovina Pojorata 3-1
tapu (2), Enache (61), Sofronie (88) / Lazar (5)
Bucovina Radauti – Cetatea Targu Neamt 1-1
Popescu (25) / Bobric (59)
Aerostar Bacau sta deoarece FCM Bacau s-a retras.
Atiinta Miroslava – CSM Moinesti*
Sporting Suceava – Kosarom Pascani*

SERIA II

CS Afumati – Rapid Fetesti 1-0
Vlada (80)
FC Voluntari – Dunarea Calarasi 4-1
E. Stan (3, 50), Marinkovici (60), R. Cureteu (86) / V. Andrei (84)
Progresul Cernica – Otelul II Galati 2-0
A. Enciu (63), Ad. Tudose (74)
Gloria Pop. Leordeni – Conpet Ciresu 4-2
Ad. Cristea (10), st. Alexandru (47, 57), V. Alexandru (52) / A. Radu (7), S. Nicolita (44)
Callatis Mangalia – Viitorul Axintele 0-1
Al. Badea (70)
Sporting Liesti – CS Stefanesti*

SERIA III

Inter Clinceni – Viitorul Domnesti 1-3
C. Mihai (64) / Dufuor (27), Ciochina (53), Dragan (90)
CS Balotesti – Concordia II Chiajna 1-1
Antoche (26) / G. Apostol (13)
CS Apa Craiova – Dinamo II 2-0
L. Scarlat (17), Busica (30)
FC Bals – Juventus Bucuresti*
CS Podari – Metaloglobus Bucuresti*
CS Tunari – CS Visina Noua*

SERIA IV

Vulturii Lugoj – FCM Resita 4-1
Vladia (5), Radosav (20), Stoica (55, 80) / Ciutura (60)
Jiul Rovinari – Pandurii II 0-0
Stiinta Turceni – Millenium Giarmata 1-2
Murdarea (81) / Schinteie (50 – autog.), Jichici (64)
FC Avrig – FC Hunedoara 1-5
Fratila (74) / Lintaru (4), soit (6), Petresc (73 – pen.), Nicula (78), Dragan (83)
Becicherecu Mic – Muncitorul Resita 3-2
Z. Radu (53 – pen.), Baisan (55), Hodis (75) / Saulescu (32), Beloescu (83)
FC Caransebes sta deoarece Minerul Matasari s-a retras.

SERIA V

Soimii Pancota – Metalurgistul Cugir 1-1
Al. Mihai (62) / Itu (90+2)
Sanatatea Cluj – FCM Baia Mare 0-0
FC Zalau – CS Osorhei 0-1
P. Achim (51)
National Sebis – Unirea Dej 2-0
Balint (40), Blanaru (42)
CS Ineu – Unirea Jucu*
Ariesul 1907 Turda sta deoarece FC Maramures s-a retras.

SERIA VI

SCM Arges Pitesti – FC Zagon 0-0
Fortuna P. Campina – Conpet Ploiesti 2-2
V. Munteanu (66), M. Visan (81) / Abba (22), D. Gheorghe (32)
Civitas Fagaras – Avantul Reghin 1-1
Neamtu (90) / Moldovan (72)
Chindia Targoviste – FCM Campina 2-0
Grigore (85), Buca (90)
Atletic Bradu – FC Papauti 3-3
Pavaluta (5, 16), serban (70) / Damoc (30), Preda (37 – pen.), Sala (74)
Urban Titu – FCM Targoviste 0-2
Banu (3), Timofte (31)

*Se disputa sambata, de la ora 15:00.

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB381824
2CFR Cluj371716
3CS U Craiova33179
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu25176
7Dinamo Bucuresti24175
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1717-4
12OSK Sf Gheorghe1117-20
13Gaz Metan Medias1017-23
14Juventus Bucuresti917-18