Hochei pe gheata – Liga MOL / Victorie si infrangere pentru echipele noastre, care au evoluat in fata propriilor suporteri!

liga-molHC Csikszereda si ASC Corona Brasov au sustinut aseara noi meciuri in cadrul competitiei Liga MOL, la care mai participa echipe din Ungaria si Slovacia. Formatia de la poalele Tampei, lidera clasamentului, a pierdut acasa, dupa prelungiri, cu 4-5 in fata echipei Miskolci Jegesmedvedek. Brasovenii au castigat prima repriza cu 1-0, prin golul reusit de Saluga, au pierdut-o pe urmatoarea, 1-3, reusita Wehrs si s-au impus in a treia, 2-1, gratie realizarilor lui Molnar, scorul devenind egal, 4-4. In minutul 5 al prelungirilor Toth a inscris punctul victoriei.

Tot pe teren propriu au jucat si ciucanii, care aveau sa se impuna cu 8-3 (2-1, 3-2, 3-0), datorita, indeosebi, prestatiei din ultimele 20 de minute. Meciul a fost echilibrat, cu egalitati la 1,2 si 3, pana in minutul 28, cand a marcat Szocs. Au mai inscris Molnar 2, Mihaly, Moldovan, Novak si Biro.