FINAL / CF Braila – Rapid 1-2! Ionita si Martin inscriu si aduc victoria pentru Rapid! Giulestenii sunt pe treapta a treia a podiumului seriei 1 a ligii secunde

bra-rapDuminica dimineata, de la ora 11:00, Rapid a jucat pe trenul celor de la CF Braila. Gazdele au deschi scorul in minutul 22, insa Ionita a egalat dupa 7 minute, dintr-o lovitura de la 11 metri. Giulestenii au reusit golul victoriei, in minutul 69, cand Martin a inscris, daupa o respingere gresita a portarului gazdelor. Echipa antrenata de Viorel Moldovan ramane pe pozitia a treia a seriei 1, la doar un punct in spatele celor de la Iasi si doua in spatele Clinceniului.

Braila: Comanescu – Spiridon, Ignat, Ivan, Necoara – Dima, Neagoe, Ochia, Frunza – Ciocalteu, Campeanu
Antrenor: Alin Panzaru

Rapid: Draghia – Tanc, Iacob, Doman, Pancu, Ciolacu, Ionita II, Lung, N. Vasile, I. Voicu, Martin
Antrenor: Viorel Moldovan

Postat în FOTBAL INTERN, Liga 2

1. marius spune:

sa-mi bag… in flash score ca aia ziceau ca incepe la 15 si vroiam sa ma duc

2. vic spune:

victorie foarte importanta pentru rapid.as fi dorit ca partidele jucate di liga2 de astazi sa fie relatate sau macar sa fim anuntati in privinta scorurilor..fotbalul romanesc usor , usor se indreapta spre anonimat. , nu cred ca ar mai trebui sa ne miram. . dumneavoatra , postul de radio , jurnalistii sai aveti o mare problema.stiu ca dumneavoastra ca jurnalisti trebuie sa fiti impartiali , nu trebuie sa iasa in evidenta ca sunteti suporteri ai lui x sau y dar acest lucru nu se intampla . de dimineata pana seara steaua in sus , steaua in jos , parca sunteti un post de radio al clubului steaua , oameni buni vorbiti despre toate echipele . nimeni nu neaga faptul ca steaua este cea mai buna echipa de fotbal dar nu va transformati in fanatici . ar fi pacat.la dumneavoastra sunt doi jurnalisti foarte buni , marius mitran si horatiu sima .