Atletico Madrid invinge pe Santiago Bernabeu si are, alaturi de Barcelona, maximum de puncte dupa 7 etape!

atleticoReal Madrid a pierdut pe teren propriu, dupa 13 ani, in fata rivalilor de la Atletico Madrid. Echipa antrenata de Diego Simeone s-a impus cu 1-0, prin golul reusit de Diego Costa, care l-a egalat pe Messi in clasamentul golgheterilor.

In prima repriza elevii lui Carlo Ancelotti nu au reusit sa-si creeze mari ocazii la poarta lui Courtois, oaspetii fiind cei care au ratat marile ocazii. La pauza, la Real au intrat Modric si Bale, la primul meci pe Santiago Bernabeu, insa acestia nu au putut schimba soarta meciului.

Atletico ramane, alaturi de Barcelona, cu maximum de puncte in acest sezon, fiind devansata de echipa catalana la golaveraj. Realul este pe trei, cu 17 puncte, dar Villarreal ii oate lua locul daca va invinge in meciul pe care il are de disputat, pe terenul lui Betis Sevilla.