FINAL – Cupa Romaniei / Steaua – Avantul Barsana 4-0. Radut si Kapetanos isi trec cate o „dubla” in cont, in fata unor amatori ce nu s-au facut de rusine

steaua-cupa Steaua s-a calificat fara mari probleme in optimele de finala ale Cupei Romaniei, dupa un meci in care adversara sa de Liga a patra, Avantul Barsana a rezistat eroic, cel putin primei reprize.

Echipa de rezerva a campioanei a inceput in forta meciul disputat in comuna Berceni si dupa o serie de cateva incercari, Radut a deschis scorul cu un sut de la distanta de la 19 metri. „Ros-albastrii” ar fi inscris chiar mai repede, daca echipa maramuresana nu l-ar fi avut in poarta pe Pascu, poate cel mai bun jucator al meciului, providential in nenumarate randuri in fata ambitiei de a inscrie a stelistilor.

Intrati la vestiare la o diferenta minima, stelistii au profitat in repriza secunda de forma fizica mai putin buna  a adversarilor, iar noul intrat Kapetanos a reusit sa inscrie al doilea gol in minutul 63. Sase minute mai tarziu, Radut a inscris din nou cu un sut asemanator celui din care a inscris scorul.m in ultimul minutl regulamentar, Kapetanos si-a mai trecut si el un gol in cont, spre disperarea lui Mihai Costea, care desi titular nu a reusit in ciuda numeroaselor suturi pe poarta sa-l invinga pe Pascu, un portar care cel mai probabil a atras atentia unor echipa mai importante in meciul cu Steaua.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

STEAUA: Nita – Rapa, Bratu, Varela, Parvulescu – Prepelita, Neagu – Matei, Radut, Mitrita – Costea.
Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

AVANTUL BARSANA: Pascu – Cosa, Rahovan, Dancus, Dunca – Stefanca, P. Stan – Deac, Tiple, Ofrim – Marincean.
Antrenor: Teodor Stefanca.

Partida poate fi urmarita in direct pe ProTv si in format LiveText pe www.sptfm.ro, de la ora 20:30.

Sursa foto: antidotul.ro