FINAL / Concordia Chiajna – Otelul Galati 1-1. Un nou meci fara victorie pentru galateni!

con-oteLuni seara, de la ora 19:30, Concordia Chiajna a primit vizita Otelului Galati, intr-un meci din cadrul etapei a opta din Liga 1. Galatenii au deschis scorul in debutul reprizei seecunde, iar ilvovenii au egalat in minutul 65. Pana la final, ilfovenii puteau sa obtina victoria, insa nesansa si forma buna a lui Branet a facut ca ambele echipe sa castige cate un punct.

Ilfovenii au doar patru meciuri disputate, avand doua victorii si doua infrangeri. Daca vor castiga in fata galatenilor, elevii lui Ionut Chirila vor trece peste adversarii lor in clasament, desi au trei meciuri in minus.

Galatenii au suferit o infrangere categorica etapa trecuta, fiind invinsa pe teren propriu de Astra Giurgiu, cu 4-0. Pentru echipa lui Ionut Badea urmeaza doua meciuri extrem de dificile, cu Dinamo si CFR.

Partida poate fi urmarita in direct pe Dolce Sport 1 si in format LiveText pe www.sptfm.ro, de la ora 19:30.

Echipe probabile:

Concordia: Ramniceanu – Cretu, Leca, Melinte, Savin – M. Neagu, Rosu, Purece, Cosereanu – Wellington, Onduku
Antrenor: Ionut Chirila

Otelul: Bosneag – Cojoc, Sarghi, Sipovic, D. Popescu – Filip, Giurgiu, Marquinhos, Adascalitei, L. Iorga – Astafei
Antrenor: Ionut Badea