EXCLUSIV / Marin Condescu crede ca Pandurii puteau obtine mai mult din meciul cu CFR!

condescu-despre-MaximPandurii Targu Jiu a remizat, 1-1, pe terenul celor de la CFR Cluj, in etapa a opta a Ligii 1. Gorjenii au fost condusi cu 1-0, insa pe final puteau da lovitura in „Gruia”. Preseditnele gorjenilor, Marin Condescu crede ca echipa lui a pierdut doua puncte, dupa modul in care a aratat meciul, mai ales in repriza a doua.

A fost noroc in prima repriza, dupa a doua repriza sunt nemultumit. In a doua repriza am pierdut doua puncte. Imbucurator este ca avem conditie fizica. Cred ca Pleasca a fost prea emotionat si Cristi (n.r.- Pustai) a fost fortat sa faca o schimbate inca din minutul 30. El nu a fost in cea mai buna zi, dar isi revine.

Rubio este la al treilea meci. Este o speranta pentru viitor. Egalul cu CFR ne da sperante ca lucrurile se vor indrepta si in Cupa si in cupele europene„, a declarat acesta la Sport Total FM.

Marin Condescu spera sa vada o alta atitudine la meciurile din Europa LEague, mai ales pe propriul teren, unde forjenii au pierdut in ultimele intalniri.

Noi cu Dnepr putem obtine un egal nemeritat. Ei sunt pe primul loc, noi ramane sa ne batem pentru locul al doilea. Daca s-ar fi televizat meciul de la Tel Aviv s-ar fi vazut cu cata incredere am intrat in teren. Trebuie sa gasim o solutie si la Cluj, sa avem o alta atitudine. Mai sunt 5 meciuri, am pierdut unul. Noi am facut 16.000 de km intr-o luna si jumatate. Plus cat am facut in tara. Trebuie sa vedem si partea plina a paharului. Noi nu suntem un club mare. Am muncit doua zile ca sa aducem stadionul la nivelul in care isi doresc cei de la UEFA din punct de vedere al marketingului„, a adaugat acesta in emisunea „Executii in dorect”.