Dan Nistor a debutat oficial pentru Evian: a intrat la 0-2, iar colegii sai au egalat-o pe Montpellier in doar trei minute!

Dan-NistorLa o luna dupa ce s-a transferat in Franta, Dan Nistor sustine ca nu regreta alegerea făcuta, iar dupa cateva etape de stat pe banca, mai mult pentru acomodare, fostul mijlocas al Pandurilor a debutat, sambata, in Ligue 1, in fata unei foste campioane, Montpellier.

Nistor a intrat pe teren in minutul 70, atunci cand echipa sa era condusa cu doua goluri diferenta. Gratie prestatiei sale, Evian a izbutit sa revina egaland intr-un interval de trei minute! Unul dintre acestea a fost marcat de Modou Sougou, fostul atacant al fostei campioane a Romaniei, CFR Cluj.

Sunt foarte bucuros ca in sfarsit am debutat, imi doream asa de mult. De acum incolo incepe o noua viata pentru mine, de acum trebuie sa joc fiecare meci titular.

Primul meu gand a fost, sincer, sa nu ma fac de ras. Toata lumea a zis ca daca o sa plec de la Pandurii intr-un campionat asa de tare, o sa ma fac de ras, pentru ca nu sunt asa de masiv, dar incet-incet o sa le demonstrez ca nu e asa„, a spus Dan Nistor, pentru Digi Sport.