Universitatea lui Mititelu, prima victorie in Liga 2! EXCLUSIV / Patronul echipei spera ca la anul, pe vremea asta, echipa sa joace in Liga1!

mitiFC Universitatea Craiova a bifat prima victorie în esalonul secund, dupa rezultatele de egalitate din primele doua etape. Echipa lui Adrian Mititelu a invins in ultima faza a meciului disputat la Minerul Motru, scor 0-1, dupa autogolul lui Neacsu, in al patrulea minut al prelungirilor!

La Motru am avut meci greu, o echipa agera si foarte agresiva. Putine echipe vor scoate punct aici… La ultima faza eram cu 10 oameni la ei in careu si am reusit sa inscriem golul, care a fost un autogol. Daca nu era asa gol era sigur… Si tot stadionul a sarit in picioare…„, a declarat Adrian Mititelu, la Sport Total FM.

Sa va spun ceva, actuala echipa a FC Universitatea Craiova este defapt CS U Craiova, pentru ca asa ne-am numit inainte. Echipa asta, a FRF-ului, nu este facuta decat in spirit infractional, cu dorinta expresa de a distruge adevarata Universitatea Craiova.

La final vom asista la un happy end, iar pe vremea asta, la anul, vom fi in Liga 1! Doamna primar, aleasa in tricoul sfant al Universitatii ne lucreaza si doamne fereste sa nu ne si impuste. Ea lucreaza doar sa distruga adevarata Universitatea Craiova.  Iarba noastra sfanta de la „Ion Oblemenco” sufera enorm ca echipa nu joaca pe ea. Echipa lor nu are nicio legatura cu noi, iar echipa asta, a lor, va fi scoasa din competitie de statul roman, ca de FRF nu se poate.

Suporterii, per total, sunt 8 la 10 pentru noi, iar la Motru, la golul marcat de noi a fost o bucurie generala. Se incearca sa se bage pe gatul Romaniei o echipa hibrid. Problema e la oamenii din mediul rural care, daca aud de CS U Craiova, zic ca e adevarata Universiattea Craiova si nu e asa… Asa cum sunt, ma mandresc cu acei suporteri care tin cu fotbalul din Craiova.

Daca noi pierdeam in asa fel cu Metalul Resita mi-ar fi fost o rusine de intram in pamant”, a mai spus Mititelu, in emisiunea „Liga de wekeend”.