FINAL / CSU Craiova – Metalul Resita 1-3. Dezastru pe „Ion Oblemenco”: echipa Resitei, o nuca de metal

csu-resMetalul Resita s-a impus fara probleme in fata lui CSU Craiova, la capatul unui meci mai echilibrat decat arata scorul. Dupa un start de partida mai bun pentru gazde, oaspetii au dat spre sfarsitul primei reprzie o dubla lovitura oltenilor, intr-un singur minut, arcand prin Szabo(’40) si Adrian Stoica (’41).

Imediat dupa revenirea de la vestiare, resitenii au mai inscris odata prin Staicu, in minutul 47 si victoria era in mana banatenilor.

Golul de onoare al lui CSUnCraiova a fost inscris de Stancu, in minutul 69.

Vezi cum s-a desfasurat partida:

CS U Craiova: Brac – Carja, Florin Patrascu, Ljubinkovic, Stancu – Florian Parvu – Gado, Dragalina, Oprita, Cristian Ganea – Dragicevic

Metalul Resita: Pascal – Tomozei, Apostol, Plecanciuc, Vatajelu – Danci, Neagoe, Szabo, Adrian Stoica, Octavian Vasile – Staicu