Jens Keller recunoaste ca Schalke a avut noroc la primul gol! Ce spune Draxler despre partida cu Steaua

szukala-schalkeSchalke a castigat partida cu Steaua, din grupele Ligii Campionilor, cu 3-0. Primul gol al nemtilor a fost unul extrem de norocos, venit dupa o eroare a lui Szukala, la o centrare a lui uchida, lucru recunoscut si de tehncianul Jens Keller.

„Am inceput excelent campania din Champions League. Am castigat la zero si sunt extrem de fericit ca am avut rabdare. In partea secunda am avut numeroase ocazii, dupa ce in prima repriza nu am fost prezenti in fata portii adverse. Golul de 1-0 a fost norocos, dar uneori ai nevoie de asa ceva„, a declarat antrenorul german.

Nici pe departe nu a fost atat de usor cum ar putea sugera scorul. Am luptat in prima repriza si am avut noroc la golul marcat de Uchida. Victoria este un pas inainte si in directia cea buna pentru ceea ce ne dorim”, a spus si mijlocasul lui Schalke, Draxler.