VIDEO / Rezultat iREAL pe Turk Telekom Arena: hattrick Ronaldo si „dubla” Benzema!

ronaldo-bale-galataMeciul serii de marti in Liga Campionilor, faza grupelor, s-a disputat in Turcia, pe Türk Telekom Arena din Istanbul, unde Galatasaray a primit vizita Realului din Madrid. Cu un Didier Drogma in mare forma, nici cel mai pesimist suporter turc nu avea sa ghiceasca deznodamantul acestui meci. In ciuda faptului ca elevii lui Fatih terim au inceput meciul cum nu se putea mai bine, ratand ocazii dupa ocazii, plus accidentarea, venita surprinzator, a capitanului madrilenilor, Iker Casillas, in minutul 14, anuntau cel putin un egal in fata a 50 000 de fanatici.

Ei bine, lucrurile s-au schimbat la 15 minute dupa aceasta schimbare, cand turcii mai trecusera in vreo doua randuri peste deschiderea scorului, mijlocasul Isco, adus in aceasta vara de la Malaga, deschizand scorul in urma unui contraatac devastator, acesta fiind si scorul pauzei.

Fara Gareth Bale in primul „11” madrilenii s-au descatusat in repriza secunda, asta si dupa ce Terim hotarase sa nu mai inceapa mitanul secund cu Drogba, ivorianul fiind inlocuit de Amrabat. Primul care a dat tonul „macelului” a fost francezul Karim Benzema(min 54) urmat de o „dubla” a lui Cristiano Ronaldo, in doar trei minute (min 63 si 66), apoi din nou Benzema, care reusea astfel si el „dubla”(min 81), pentru ca Romaldo, in primul minut al prelungirilor sa insrie inca odata stabilind primul hat trick al acestei faze din Liga Campionilor.

La 0-5, Umut Bulut mai spalase din rusine, imediat dupa reusitele lui Bnezema, in minutul 84, prea putin pentru un stadion arhiplin.

Dupa meci, CR7 a oferit un scurt interviu de pe gazon, spunand ca „meciul a fost foarte greu in prima repriza, dar nu puteam sa incepem grupa mai bine”.

Etichetat cu: , , , , , , , ,