Liga 2 / Etapa intermediara, miercuri, de la ora 17:00! Editie speciala a emisiunii „Fotbal la matineu”, de la ora 17:00!

Liga-2-etapaMiercuri, Liga 2 se va relua cu etapa a III-a, intermediara. Toate meciurile vor incepe de la ora 17:00,  iar de la aceeasi ora, timp de doua ceasuri, moderatorul Horatiu Sima va lua pulsul oficialilor echipelor intr-o editie speciala a emisiunii „Fotbal la matineu”. Singurul meci care se va disputa de la ora 16:30 este intalnirea dintre Unirea Tarlungeni si Rapid.

Va prezentam mai jos programul complet a etapei a 3-a:

Seria 1

Dunarea Galati – Rapid CFR Suceava
ACS Berceni – Sportul Studentesc
Unirea Tarlungeni – Rapid Bucuresti
SC Bacau – Farul Constanta
CF Braila – CSMS Iasi
FC Clinceni – CSM Unirea Slobozia

Clasament:

1. CSMS Iasi 2j – 6pct
2. FC Clinceni 2j – 4pct
3. Farul Constanta 2j – 4pct
4. CF Braila 2j – 2pct
5. CSM Unirea Slobozia 2j -2pct
6. Rapid Bucuresti 2j – 2pct
7. Rapid CFR Suceava 1j – 1pct
8. ACS Berceni 2j – 1pct
9.Unirea Tarlungeni 2j – 1pct
19.Gloria Buzau 2j – 1pct
*19.Sportul Studentesc 0pct
12.Dunarea Galati 0pct
13.SC Bacau 2j – 0pct

*Echipa nu a fost programata in niciun meci

Seria 2

CSM Ramnicu Valcea – FC UTA Atad
FC Bihor Oradea – CS Mioveni
FC Olt Slatina – Gloria Bistrita
CS Minerul Motru – FC Universitatea Craiova
CS Universitatea Craiova – CS Metalul Resita
FC Olimpia Satu Mare – ASA Targu Mures

Clasament:

1.Gloria Bistrita 2j – 4pct
2.CSM Ramnicu Valcea 2j – 4pct
3.ASA Targu Mures 2j – 4pct
4.FC Olt Slatina 2j – 4pct
5.CS Minerul Motru 2j – 3pct
6.FC Bihor Oradea 2j – 3pct
7.FC Olimpia Satu Mare 2j – 2pct
8.Universitatea Craiova 2j – 2pct
9.CS Universitatea Craiova 2j – 2pct
10.FC UTA Arad 2j – 1pct
11.CS Metalul Resita 2j – 1pct
12.CS Mioveni 2j – 0pct

 

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 2

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26