Petre Grigoras VA FI DEMIS? „Nu stiu ce se va intampla. Eu sunt principalul vinovat!”

petre-grigorasCFR Cluj a facut un nou meci slab duminica seara, remizand, 0-0, pe terenul Universitatii Cluj. Echipa antrenata de Petre Grigoras a avut insa noroc ca a reusit sa obtina un punct, „sepcile rosii” ratand ocazii uriase in cea de-a doua repriza.

Tehnicianul CFR-ului recunoaste ca echipa sa a facut un meci slab si nu isi poate explica jocul lipsit de consistenta al elevilor sai.

Logic, dupa cum s-au derulat ostilitatile din teren, dupa cum am evoluat noi, ar trebui sa fim multumiti de rezultatul final. Evolutia noastra a fost dezamagitoare, cu exceptia, poate, a unu sau doi jucatori. Am sperat ca pot schimba ceva in cele trei saptamani de pauza, eram foarte increzator ca atitudinea si jocul vor fi altele, dar realitatea este cu totul alta.

La cum ne-am prezentat, am fost o rusine. Este un esec total. Al meu, in primul rand, dar si al jucatorilor. E greu de explicat, momentan. Sunt mai multe cauze. De la felul in care ne prezentam, pana la atitudine. Sansele pentru a redresa echipa pe termen scurt sunt foarte mici“, a declarat Grigoras la finalul intalnirii.

Antrenorul lui CFR nu exclude demiterea in urma jocului slab al elevilor sai: „Nu stiu ce se va intampla. Singura certitudine este ca, dupa trei saptamani de pauza, noi am fost foarte slabi. Este o dezamagire totala. Eu sunt principalul vinovat, pentru ca dupa aceste trei saptamani de pauza suntem foarte slabi. N-am vorbit cu nimeni din conducere, dar nu ma voi opune niciunei decizii care se va lua…E ridicol cand ne uitam in clasament si vedem pe ce loc suntem. Jocul nu ne da nicio speranta. Abia asteptam sa vad echipa intr-un meci oficial, dupa acest cantonament, dar asteptarile au fost sumbre. Cat despre obiectiv nu putem vorbi acum. Stiu ca urmeaza meciurile cu Pandurii si cu Petrolul, dar nu pot avea planuri atat de indraznete. Nu stiu ce voi face maine”.