S-au stabilit meciurile din 16-imile Cupei Romaniei: Steaua va intalni Avantul Barsana, Dinamo se pregateste pentru duelul cu Sanatatea Cluj, iar Rapidul va da piept cu Ceahlaul!

16-imi-cupa-romanieiLuni, a avut loc tragerea la sorti a 16-imilor Cupei Romaniei. In urne au intrat si echipele din Liga 1. Meciurile din aceasta faza vor avea loc pe 24, 25 si 26 septembrie. Echipele au fost impartite in 3 urne, iar echipele din urna A au fost imperecheate cu echipele din urna C, iar echipele din urna B cu restul de echipe din urna C. Formatiile ramase in urna B au fost imperecheate intre ele.

 

Iata partidele stabilite!

1. Pandurii Targu Jiu – Farul Constanta
2. Astra Giurgiu – ACS Berceni
3. Steaua – Avantul Barsana
4. Dinamo – Sanatatea Cluj
5. SC Vaslui – Metalul Resita
6. FC „U” Craiova – Petrolul Ploiesti
7. FCM Dorohoi – Viitorul Constanta
8. Ripensia Timisoara – Universitatea Cluj
9. Rapid – Ceahlaul
10. Corona Brasov – SC Bacau
11. Petrolul Boldesti – Gaz Metan Medias
12. FC Bihor – ACS Poli Timisoara
13. Gloria Buzau – FC Botosani
14. Chindia Targoviste – Sageata Navodari
15.FC Brasov – CFR Cluj
16. Otelul Galati – Concordia Chiajna

 

Componenta urnelor la tragerea la sorti:

Urna A
Steaua
Pandurii
Petrolul
Astra
FC Vaslui
Dinamo

Urna B
FC Brasov
Chiajna
CFR Cluj
Gaz Metan
Otelul
U Cluj
Viitorul
Ceahlaul
FC Botosani
Sageata Navodari
Corona Brasov
Poli Timisoara

Urna C
Rapid
Universitatea Craiova
Metalul Resita
Bihor Oradea
Farul Constanta
SC Bacau
Gloria Buzau
ACS Berceni
FCM Dorohoi
Chindia Tirgoviste
Sanatatea Cluj
Petrolistul Boldesti
Ripensia Timisoara
Avantul Birsana

Etichetat cu: , , ,
Postat în Cupa Romaniei, FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26