Vineri se reia Liga 1 cu una dintre partidele extrem de interesante! EXCLUSIV – Eugen Parvulescu: „Ne-am obisnuit in fruntea clasamentului si vrem sa revenim acolo!”

parvulescu-pustai-panduriiVineri, 13 septembrie, se reia Liga 1, iar primul meci al etapei a VII-a se va disputa la Targu Jiu, unde Pandurii, echipa calificata in grupele Ligii Europa, va primi vizita lui Dinamo, una dintre partidele etapi cu interes extrem de ridicat. Presedintele echipei gorjene, Eugen Parvulescu stie ce inemnatate are aceasta partida si se asteapta ca echipa sa invinga si sa revina in fruntea clasamentului.

Trebuie sa reprezentam si Romania in aceasta competitie, dar pana acum noi nu am facut programarea jocului. Daca ne-au pus sa jucam vineri, cu siguranta, echipa noastra va disputa jocul de maine din campionat

Ne intereseaza jocul de maine seara, cand intalnim echipa Dinamo, chiar daca adversarii trec prin transformari in acest moment, raman o echipa de temut, indiferent de locul pe care il ocupa in clasament. Suntem constineti ca sunt puncte foarte importante puse in joc. Cu cele 3 puncte e posibil sa urcam chiar si pe podiumul clasamentului si cred ca echipei noastre i-ar sta bine acolo. Ne-am obisnuit la inaltime si nu ascund ca ne dorim sa fim din nou acolo.

Va fi o partida dificila, dar, ma repet, sunt puncte foarte importante pentru noi„, a declarat presedintele Pandurilor, in emisiunea „Executii in direct”.

Nu avem obiectiv primavara europeana, dar …

Dupa jocul cu Dinamo, ne vom gandi la joculul cu Dniepr, de la Cluj. Stim ce ne asteapta, nu sunt meciuri usoare. Pandurii incearca sa obtina maximum din toate jocurile. Nu avem ca obiectiv calificarea in primavara europeana, dar ne dorim.

Mai incercam sa ne documentam, tot dupa jocul de maine, sunt multe probleme organizatorice si noi nu jucam acasa, dar gazdele noastre de la Cluj sunt alaturi de noi permanent si, de aceea, vreau sa le multumesc tuturor oamenilor de bine de la Cluj care ne ajuta in continuare sa ne desfasuram activitatea. Stiti foarte bine ca UEFA nu se joaca si nu avem voie sa facem greseli„, a mai spus Parvulescu, la Sport Total FM.

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26