Cupa Romaniei, faza a V-a / Surpriza la Dorohoi, unde FCM a eliminat pe CSMS Iasi! Rapid, cu viteza de marfar, merge mai departe, in timp ce Craiova Olgutei s-a oprit in Targoviste!

16-imi-cupa-romanieiMarti, de la ora 16:30, se va disputa faza  a V-a din cadrul noului sezon al Cupei Romaniei-Timisoreana. In aceasta faza participa in competitie si restul echipelor din Liga a II-a care nu au jucat in faza precedenta.  Jocurile vor avea loc marti si miercuri, 10/11 septembrie.

Dar iata programul turului al V-lea:

Marti: 10 septembrie

FINAL – FCM Dorohoi (BT) – CS Municipal Studentesc Iasi (IS) 3-2
Vrabie (17), Grumezescu (52), Ed. Sandu (69) / Vancea (2), Onofras (34)

FINAL – SC FC Voluntari (IF) – SC FC Rapid SA Bucuresti (B) 0-1
Coman (103)

FINAL – CS Balotesti (IF) – ACS Berceni (IF) 0-1
C Sandu (62)

FINAL – FC Chindia Targoviste (DB) – CS „U” Craiova SA (DJ) 3-1
Cherchez (37), Ad. Grigore (110), L. Parvu(116) / Dragalina (78 – pen.)

FINAL – CS Sanatatea S.P. Cluj (CJ) – AS FC ASA Targu Mures 2013 (MS) 5-4 dupa penalty-uri (0-0 in 120 de minute)

Miercuri: 11 septembrie

6. SC Bacau (BC) – FCM Dunarea Galaţi (GL)
Stadion: Aerostar (Bacau / Bacau)
7. FC Farul Constanţa (CT) – SC CF Braila SA (BR)
Stadion: Farul (Constanţa / Constanţa)
8. FC Gloria Buzau (BZ) – CS FC Clinceni (IF)
Stadion: Gloria (Buzau / Buzau)
9. CS Petrolistul Boldesti (PH) – CS Unirea Tarlungeni (BV)
Stadion: ”Viorel Mateianu” (Boldesti / Prahova)
10. CSM Ramnicu Valcea (VL) – FCU Craiova SA (DJ)
Stadion: Municipal (Ramnicu Valcea / Valcea)
11. AS Armata Aurul Brad (HD) – CS Metalul Resiţa (CS)
Stadion: Aurul (Brad / Hunedoara)
12. CS Ripensia Timisoara (TM) – SC FC UTA SA (AR)
Stadion: Electrica (Timisoara / Timis)
13. FC Hidiselul de sus (BH) – CS FC Bihor Oradea (BH)
Stadion: Comunal (Hidiselul de sus / Bihor)
14. AS Avantul Barsana (MM) – ACF Gloria 1922 Bistriţa (BN)
Stadion: Central (Barsana / Maramures)

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în Cupa Romaniei, FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26