FINAL / CS Universitatea Craiova – Gloria Bistrita 1-1. Debut sovaitor in Liga 2 pentru noua „Stiinta”

csu-craiova-gloriaCS Unviersitatea Craiova si Gloria Bistrita au remizat in prima etapa a Ligii 2, la capatul unui meci incordat si echilibrat, dar caruia i-au lipsit insa, cu mici exceptii , fazele spectaculare pe care le-ar fi meritat cei aproximativ 7000 de craioveni ce si-au sustinut necontenit echipa.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Dragisevic a deshisc socrul pentru Craiova, in minutul 26, insa ulterior bistritenii au iesit tot mai des la atac, pentru ca dupa cele 15 minute de pauza Budacan sa restabileasca egalitatea. Pe parcurs ce minutele se scurgeau, oaspetii au aratat tot mai multa oboseala, iar finalul de partida a gasit o echipa a gazdelor dezlantuita, dar fluierul de final a zadarnicit eforturile oltenilor, care trebuie sa se multumeasca doar cu un punct din primul meci oficial al echipei.

CS U Craiova: Brac – Carja, Fl. Patrascu, Ljubinkovic, I. Stanciu, Ad. Ionescu (cpt.), Dragalina, Oprita, Dragu, Sin, Dragicevic
Rezerve: Irimia – V. Cretu, Scarlat, Precup, Cr. Ganea, A. Voinea, Bardu
Antrenor: Erik Lincar

Gloria Bistriţa: Albut (cpt.) – Tirca, Hlinca, M. Chitu, Feher, Antonache, Mărginean, Curtuius, D. Matei, Polgar, Budacan
Rezerve: Oghinciuc – D. Sanmartean, Bruma, Fizesan, C. Rosu, M. Pancu, Maris
Antrenor: Cristian Coroian