Rezultatele si marcatorii etapei a doua a Ligii 3

meci-liga-3Vineri s-a desfasurat cea de-a doua etapa a noului sezon de Liga a treia, cu exceptia a patru meciuri, dintre care unul s-a jucat inca de miercuri. Runda secunda va fi incheiata cu o serie de trei partide ce se vor disputa, sambata, de la ora 17:00.

 

 

 

 

Vezi rezultatele etapei:

SERIA I

FCM Dorohoi – Aerostar Bacau 1-0
Bordeianu (90+1 – pen.)

Ceahlaul II Piatra Neamt – Cetatea Targu Neamt 0-1
Pavel (68)

SCM Petrotub Roman – Bucovina Radauti 0-0

Kosarom Pascani – FCM Bacau, nu se disputa.

CSM Moinesti – Bucovina Pojorata 4-1, s-a disputat miercuri.
Braescu (35), Berbece (72, 74), Corman (80) / Bg. Stroia (90)

Stiinta Miroslava – Sporting Suceava, se disputa sambata, de la ora 17:00.

SERIA II

Rapid Fetesti – CS Stefanesti 0-2

CS Afumati – Conpet Ciresu 5-0

FC Voluntari – Callatis Mangalia 4-0
(Cureteu 47, Marincovici 49, Stan 85, Maxim 89)

Progresul Cernica – Gloria Popesti Leordeni 1-2
(Stan – Alexandru 2)

SERIA III

Concordia II Chiajna – Dinamo II Bucuresti 0-1
D. Buia (86)

Viitorul Domnesti – Juventus Bucuresti 1-3
S. Dragan (65) / S. Rotaru (8), Fl. Anghel (23), Al. Marin (28)

Inter Clinceni – Metaloglobus Bucuresti 2-2
Ct. Tudor (29), M. Gheorghe (42) / D. Balauru (16), Tudoroiu (82)

CS Balotesti – CS Tunari 2-1
Mande (58), M. Ardeleanu (65) / Pastin (11)

CS Apa Craiova – CS Podari 1-0
L. Scarlat (60)

CS Visina Noua – FC Bals, se disputa sambata, de la ora 17:00.

SERIA IV

AFCM Resita – Pandurii Tg. Jiu II 1-0
Tarvat (62)

FC Caransebes – Millenium Giarmata 3-2
B. Steop (15), Negoescu (21), Gheju (90+4 – pen.) / Leuca (56), Dancia (63)

Vulturii Lugoj – Mama Mia Becicherecu Mic 0-0

Jiul Rovinari – FC Avrig 4-1
Davitoiu (7), Zamfir (55), Vacar (70), Fratilescu (80) / Julei (85)

Muncitorul Resita – Stiinta Turceni 4-1
Boroiban (1), Costachi (7), C. Chitucea (38), Oncica (63) / Mohora (20)

Minerul Matasari – FC Hunedoara, nu se disputa.

SERIA V

Ariesul 1907 Turda – Unirea Jucu 2-2
M. Ionescu (70), St. Popa (84) / H. Muresan (55), V. Pop (77)

FC Zalau – Sanatatea Cluj 3-0
C. Ardelean (30, 59), R. Stanciu (32)

Metalurgistul Cugir – CS Ineu 2-0
Carstean (32, 60)

Unirea Dej – CS Osorhei 1-5
B. Faur (70) / Mocan (23), Andor (24), I. Radu (58), Ember (85), Achim (89)

National Sebis – Soimii Pancota 1-0
Blanaru (66)

FC Maramures – FCM Baia Mare 0-3 – Gazdele nu s-au prezentat la meci si vor pierde la “masa verde”. Fiind la a doua neprezentare vor fi automat exclusi din campionat.

SERIA VI

Conpet Ploiesti – FCM Avantul Reghin 0-0

SCM Arges Pitesti – FC Papauti 3-1
Dulcea (46, 56), I. Bucuroaia (87) / C. Voicu (1)

Fortuna Poiana Campina – ACS Urban Titu 3-0
Antohi (43, 90+2), V. Munteanu (90)

ACS Civitas Fagaras – Atletic Bradu 0-1
Jenaru (25)

FCM Targoviste – Chindia Targoviste 0-2
C. Anton (33), Ispas (71)

FC Zagon – FCM Campina, se disputa sambata, de la ora 17:00.

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26