Hochei pe gheata – Liga MOL / Lupii (Wolves) Coronei Brasov au castigat la Miercurea Ciuc! Campioana en-titre pierde primul meci

hocheiASC Corona Wolwes Brasov s-a impus cu 4-2 (3-0, 2-1, 0-0) in fieful echipei HDC Csikszereda in partida care a deschis noul sezon al Ligii MOL pentru aceste formatii. Meciul inaugural a avut loc pe terenul slovacilor de la Nove Zamky, care participa pentru prima oara la aceasta competitie. Victoria in confruntarea cu detinatoarea trofeului, Dab Docler, le-a revenit cu 3-1, pe reprize 0-0, 1-1, 2-0.

Revenind la duelul din capitala Harghitei, amintim autorii golurilor: Pisarenko, minutul 3, Molnar, 4, Petres, 11, Saluga, 36, respectiv Novak, 30, Hruby, 35. Duminica, brasovenii vor intalni acasa pe Ujpesti TE Budapesta, iar ciucanii, tot pe teren propriu, formatia ungara Dab Docler.