EXCLUSIV / Aurica Ticleanu, antrenor FC Brasov: „Nu stiam ca echipa nu castigase niciodata in fata CFR-ului!”

TicleanuFC Brasov, echipa antrenata de Aurel Ticleanu a disputat, marti, un meci de pregatire, pe stadionul ICIM din Brasov, impotriva celor de la CFR Cluj. Formaţia lui Petre Grigoras a pierdut intalnirea, „stegarii” impunandu-se, pentru prima data in istorie, cu scorul de 2-1, prin golurile marcate de fostul dinamovist Andrei Cristea, minutul 30, si Mugurel Buga, 40.

N-am stiut ca aceasta a fost prima victorie impotriva CFR-ului si am inca un motiv de bucurie. Important este sa ne spunem in fata ceea ce ne deranjeaza, dar si ce ne bucura. Baietii sunt receptivi si practica antrenamentele cu placere. In acest meci, vreo 20 de minute am fost constant in terenul advers, ceea ce nu s-a intamplat in campionat, la meciul cu Timisoara.

Sper sa-l aducem la echipa si pe Surdu, asa cum l-am adus si pe Cristea. Buga are 35 de ani, dar uitati ca a reinceput sa marcheze dupa o luna.

Si CFR-ul a fost un adversar pe masura si ii felicit pentru ca au fost un partener la inaltime.

Jucatorii mei, desi sunt neplatiti de vreo patru luni, dar au reusit sa se motiveze singuri si bravo lor”, a declarat Aurica Ticleanu, in emisiunea „Fluier final”.