Cupa Romaniei / S-au stabilit meciurile din faza a V-a: FC Voluntari – Rapid, Chindia – CS „U” Craiova, Valcea – FC „U” Craiova, Ripensia – UTA!

Rapid-CraiovaFederatia Romana de Fotbal a tras la sorti, marti, tabloul pentru faza a V-a din actualul sezon al Cupei Romaniei, faza in care au intrat si restul echipelor din Liga 2. In total vor fi 14 meciuri care se vor desfasura pe durata a doua zile, marti si miercuri, 10-11 sepembrie, cu incepere de la ora 16:30.

Urmatoarea faza, a VI-a (saisprezecimile de finala), la care vor participa si cele 18 echipe din Liga I si cele 14 echipe calificate din faza a V-a, este programata sa aiba loc marti si miercuri, 24/25 septembrie 2013, ora 16.30.


Iata programul turului al V-lea:

10 septembrie

1. FCM Dorohoi (BT) – CS Municipal Studentesc Iasi (IS)
Stadion: 1 Mai (Dorohoi / Botosani)
2. SC FC Voluntari (IF) – SC FC Rapid SA Bucuresti (B)
Stadion: ”Nita Pintea” (Voluntari / Ilfov)
3. CS Balotesti (IF) – ACS Berceni (IF)
Stadion: Comunal (Balotesti / Ilfov)
4. FC Chindia Targoviste (DB) – SCU Craiova SA (DJ)
Stadion: ”Eugen Popescu” (Targoviste / Dambovita)
5. CS Sanatatea S.P. Cluj (CJ) – AS FC ASA Targu Mures 2013 (MS)
Stadion: Vointa (Sancraiu / Cluj)

11 septembrie

6. SC Bacau (BC) – FCM Dunarea Galati (GL)
Stadion: Aerostar (Bacau / Bacau)
7. FC Farul Constanta (CT) – SC CF Braila SA (BR)
Stadion: Farul (Constanta / Constanta)
8. FC Gloria Buzau (BZ) – CS FC Clinceni (IF)
Stadion: Gloria (Buzau / Buzau)
9. CS Petrolistul Boldesti (PH) – CS Unirea Tarlungeni (BV)
Stadion: ”Viorel Mateianu” (Boldesti / Prahova)
10. CSM Ramnicu Valcea (VL) – FCU Craiova SA (DJ)
Stadion: Municipal (Ramnicu Valcea / Valcea)
11. AS Armata Aurul Brad (HD) – CS Metalul Resita (CS)
Stadion: Aurul (Brad / Hunedoara)
12. CS Ripensia Timisoara (TM) – SC FC UTA SA (AR)
Stadion: Electrica (Timisoara / Timis)
13. FC Hidiselul de sus (BH) – CS FC Bihor Oradea (BH)
Stadion: Comunal (Hidiselul de sus / Bihor)
14. AS Avantul Barsana (MM) – ACF Gloria 1922 Bistrita (BN)

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în DIVERSE

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26