VIDEO / Maxim, „dubla” si doua pase de gol in victoria cu 6-2 impotriva lui Hoffenheim! Prima victorie pentru Stuttgart in campionat

MaximAlexandru Maxim, mijlocasul echipei Vfb Stuttgart a avut o prestatie de senzatie intr-un meci din etapa a patra de Bundesliga, in fata celor de la Hoffenheim. Fostul jucator al Pandurilor a inceput oferind doua pase de gol trecandu-si apoi numele pe lista marcatorilor, toate acestea in prima jumatate de ora!

Mai intai a pasat decisiv lui Rudiger pentru golul de 1-0 din minutul 12, apoi in minutul 20 l-a servit perfect din corner pe Ibisevic, Hoffenheim a redus repede din handicap, dar tot la fel de rapid a primit gol de la Maxim, romanul profitand de o gafa a portarului advers.

In parte asecunda, dupa ce Ibisevic a facut 4-1, bifand „dubla”, Maxim reusea si el „dubla”, prima de cand a venit in Germania, inscriind cel mai frumos gol al meciului. Sut din coltul careului mare, pe coltul lung, direct in vinclul portii!

Ibisevic a vrut sa fie mai presus si a reusit tripla, iar oaspetii au mai inscris odata astfel ca scorul final avea sa fie 6-2! Pentru „svabi” este prima victorie din actualul sezon de Bundesliga, in 4 etape.

Sursa foto: „Ziuanews”