Liga a III-a / UPDATE – Rezultatele si marcatorii primei etape: Ploaie de goluri in „Stefan cel Mare”!

Dinamo-IIVineri, 30 august, a debutat noul sezon de Liga a III-a, la startul caruia s-au aliniat 72 de echipe din 6 serii. Primele meciuri au avut loc, vineri, de la ora 18:00, etapa continuand, sambata, de la orele 17:00 si 18:00.Iata programul celor sase serii:

SERIA I

Aerostar Bacau – CSM Moinesti 0-1
Braescu (80)
Cetatea Targu Neamt – FCM Dorohoi 1-1
E. Petrescu (21) / Homneac (90+3)
Sporting Suceava – Ceahlaul II Piatra Neamt 1-1
suleru (72) / Velici (89)
Bucovina Radauti – stiinta Miroslava 1-3
Pasaila (20) / Petrea (18, 52), Vl. Gheorghiu (42)
FCM Bacau – Petrotub Roman, nu s-a disputat
Bucovina Pojorata – Kosarom Pascani, se disputa maine, de la ora 18:00.

SERIA II

Otelul II Galati – Viitorul Axintele 2-1
C. Stoian (5, 27) / Gheorghiu (8)
CS Stefanesti – Dunarea Calarasi 3-2
V. Marinas (54), Ad. Balan (62, 75 – pen.) / I. Olteanu (49), M. Stefan (84 – pen.)
Conpet Ciresu – Rapid Fetesti 0-1
Pena (20)
Callatis Mangalia – CS Afumati 0-0
Gloria Popesti Leordeni – CS Voluntari 1-1

Fl. Petcu (70) / Musca (20 – pen.)
Sporting Liesti – Progresul Cernicase disputa maine, de la ora 18:00.

SERIA III

Dinamo II Bucuresti – CS Visina Noua 4-3
Buia (23, 83) Pape Ndaw (45), V. Balint (55) / Clipici (18, 46 – pen.), Burcea (68)
Juventus Bucuresti – Concordia Chiajna II 4-2
Fl. Anghel (10), A. Burlacu (51), Bustea (67 – pen.), I. Dumitrescu (90+1) / Serediuc (63), A. Anghel (79)
Metaloglobus Bucuresti – Viitorul Domnesti 0-1
Giugiumica (81)
CS Tunari – Inter Clinceni 2-2
M. Dumitru (20), st Radu (60) / Fl. Budeanu (9, 78)
CS Podari – CS Balotesti, se disputa maine, de la ora 18:00.
FC Bals – CS Apa Craiova, se disputa maine, de la ora 18:00.

SERIA IV

Pandurii Tg. Jiu II – Muncitorul Resita 1-1
Bacila (75) / Boroiban (57)
Millenium Giarmata – AFCM Resita 3-1
Blaga (20 – autog.), Leuca (50 – pen.), Jichici (71) / Utiu (75)
FC Hunedoara – FC Caransebes 0-1
Negoescu (70)
FC Avrig – Vulturii Lugoj 1-3
Pan (60) / Radosav (29), L. Stoica (44), E. Miculescu (77)
Stiinta Turceni – Jiul Rovinari 1-1
Schinteie (75 – pen.) / Tudorache (80)
Nova Mama Mia Becicherecu Mic – Minerul Matasari, nu s-a disputat

SERIA V

CS Osorhei – Metalurgistul Cugir 2-1
Todea (22 – pen.), Lupsan (47 – autog.) / Carstean (43)
CS Ineu – FC Zalau 1-1
D. Copil (11 – pen.) / Bode (35)
Sanatatea Cluj – National Sebis 0-3
Blanaru (1), Mandrusca (87), Dobrican (90+1)
FCM Baia Mare – Ariesul 1907 Turda 3-0
Ardelean (23), Raduneata (63), Moldovan (66)
Soimii Pancota – FC Maramures, nu s-a disputat, oaspetii nu s-au prezentat la meci
Unirea Jucu – Unirea Dej, se disputa maine, de la ora 18:00.

SERIA VI

Avantul Reghin – FCM Targoviste 3-0
Bucin (30, 50 – pen.), Truta (65)
Urban Titu – SCM Arges Pitesti 1-2
Ivascu (25 – pen.) / Dulcea (47), M. Albu (50)
Atletic Bradu – Fortuna Poiana Campina 2-1
V. Savu (43 – autog.), S. Nicolescu (60) / V. Munteanu (45 – pen.)
Chindia Targoviste – Civitas Fagaras 4-2
Anton (26), Buca (40), Honciu (64), Cherchez (68) / Neamtu (15), Streza (24)
FCM Campina – Conpet Ploiestise disputa maine, de la ora 18:00.
FC Papauti – FC Zagonse disputa maine, de la ora 18:00.

Sursa: „Liga2.ro”

Etichetat cu: , , ,
Postat în FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26