Cupei Romaniei, faza a IV-a / Rezultate: Sanatatea, Ripensia si Hidiselul sunt deja calificate! FC Voluntari si CS U Craiova, scorurile serii!

16-imi-cupa-romanieiMarti, de la ora 17:30, Cupa Romaniei-Timisoreana continua cu faza a IV-a. Partidele din aceasta faza aduc fata in fata 19 echipe calificate din faza a III-a a competitiei si alte 19 formatii din Liga a II-a.

Pe langa nou-promovatele din Liga a III-a si o parte din echipele ce au ramas in Liga a II-a in sezonul trecut isi face prezenta si una dintre formatiile retrogradate din Liga 1, si anume CS Turnu Severin. Pe langa asta, cele doua echipe ale Craiovei care in sezonul trecut nu existau au fost incluse in programul acestei faze.

Cunoastem deja si trei echipe calificate in faza urmatoare, Sanatatea Cluj, Ripensia Timisoara si FC Hidiselul de sus, pentru ca adversarii, FC Arges, CS Turnu Severin si Luceafarul Oradea, s-au desfiintat.

In faza a V-a, la care vor participa cele 19 echipe calificate din faza a IV-a si celelalte 9 echipe (restul echipelor din Liga a 2-a), este programata sa aiba loc marti/miercuri, 10/11 septembrie 2013, ora 16.30.

Iata programul turului al IV-lea:

1. FCM Dorohoi (BT) – ACS Rapid CFR Suceava (SV) 2-1
Stadion: 1 Mai (Dorohoi/Botosani)
2. CS Kosarom Pascani (IS) – SC Bacau (BC) 1-2
Stadion: CFR Pascani (Pascani/Iasi)
3. CS Sporting Liesti (foto)(GL) – FCM Dunarea Galati (GL) 0-1
Stadion: Comunal (Liesti/Galati)
4. CS Viitorul Axintele (IL) – FC Farul Constanta (CT) 1-3
Stadion: Comunal (Axintele/Ialomita)
5. SC FC Voluntari (IF) – FC Unirea 04 Slobozia (IL) 5-0
Stadion: „Nita Pintea” (Voluntari/Ilfov)
6. CS Juventus Bucuresti (B) – ACS Berceni (IF) 0-1
Stadion: Juventus (Bucuresti)
7. CS Balotesti (IF) – SC FC Sportul Studentesc SA (B) 3-0 (Sportul nu s-a porezentat)
Stadion: Comunal (Balotesti/Ilfov)
8. CS Inter Clinceni (IF) – CS FC Clinceni (fosta CS Buftea)(IF) 2-3
Stadion: Comunal (Clinceni/Ilfov)
9. CS Petrolistul Boldesti (PH) – CS Mioveni (AG) 2-0
Stadion: „Viorel Mateianu (Boldesti/Prahova)
10. FC Papauti (CV) – FC Gloria Buzau (BZ) 1-2
Stadion: Comunal (Papauti/Covasna)
11. AFC Ariesul 1907 Turda (fosta FC Seso Campia Turzii)(CJ) – CS Unirea Tarlungeni (BV) 0-1
Stadion: Municipal (Turda/Cluj)
12. FC Chindia Targoviste (DB) – CS ALRO Slatina (OT) 3-1, dupa prelungiri
Stadion: „Eugen Popescu” (Targoviste / Dambovita)
13. SCM Arges Pitesti 2012 (AG) – FC U Craiova SA (DJ), de la ora 20:00
Stadion: Central „Nicolae Dobrin” (Pitesti / Arges)
14. CS Sanatatea S.P. Cluj (CJ) – FC Arges (AG) – Nu se disputa
15. CS Ripensia Timisoara (TM) – CS Turnu Severin (MH) – Nu se disputa
16. AS Armata Aurul Brad (HD) – CS Minerul Motru 2008 (GJ) 1-0
Stadion: Aurul (Brad / Hunedoara)
17. CS Pandurii Lignitul TG. Jiu 2 (GJ) – CS U Craiova SA (DJ) 1-6
Stadion: Municipal sintetic (TG. Jiu / Gorj)
18. FC Hidiselul de sus (BH) – CS Luceafarul Oradea (BH) – Nu se disputa
19. AS Avantul Barsana (MM) – CS Olimpia 2010 Satu Mare (SM) 2-1
Stadion: Central (Barsana / Maramures)

Partidele CS Sanatatea Cluj (TM) – FC Arges (AG), CS Ripensia Timisoara (TM) – CS Turnu Severin (MH) si FC Hidiselul de sus (BH) – CS Luceafarul Oradea (BH) nu se vor disputa.

Sursa: „Liga2.ro”

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 2

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26