Romanii au debutat in noul sezon de Serie A! Nica si Alexe au bifat primele minute la noile echipe

alexeNoul sezon de Serie A a debutat in acest weekend. Maius Alexe si Cinstantin Nica au bifat si ei primele minute in campionatul italian, dupa transferurile din aceasta vara.

Fostul dinamovist a debutat la Sassuolo, intrand in teren in minutul 65, in deplasarea de la Torino. Alexe a fost aruncat in lupta la scorul de 2-0 pentru Torino si a fost notat cu nota 6 de cei de la Tuttomercato, una dintre cele mai mari note.

Nica a debutat si el in Serie A, intrand in minutul 82 al partidei pe care Atalanta a pierdut-o cu 1-2 la Cagliari.

Stefan Radu a fost capitan pentru Lazio, in victoria cu 2-1 in fata lui Udinese, de la Roma, jucand pe toata durata partidei. Paul Papp a fost si el intergralist pentru Chievo, in remiza, 0-0, cu Parma.