FINAL / Sageata Navodari – FC Viitorul 3-1. Sageata invinge dupa un meci modest, in care a avut emotii in a doua repriza

sageata-fc-viitorul

Sageata a invins Viitorul cu scorul de 3-1, intr-un meci modest din punct de vedere fotbalistic. Oaspetii a avut o zvacnire de orgoliu spre final, insa Roman i-a linistit pe fanii din Navodari, dupa ce a inscris dubla, in prelungiri.

Sageata a deschis rapid scorul, inca din minutul 5, prin Peteleu. Replica elevilor lui Cristian Anghel a fost sufocanta, insa ineficienta, numeroasele ocazii create fiind irosite usor.

Abia in minutul 81, a urmat si golul secund, gazdele dubandu-si avantajul. Trei minute mai tarziu, Lazar a redus diferenta, insa Roman a marcat si cel de-al treilea gol al Sagetii, care obtine cea de a doua victorie in acest sezon.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

SAGEATA: Panagopoulos – Peteleu, C. Munteanu, Popa, Lupu – Florean, Muzac, Sorian, Achim – Dinu, Roman
Antrenor: Tybor Selymes

VIITORUL: Buzbuchi – Mitrea, Putanu Ghinoea, Nikolov – Lazar, Benzar – Baluta, Marcelina, Mitrita – Gavra
Antrenor: Catalin Anghel

Etichetat cu: , , , , , , , ,