FINAL / Swansea – Petrolul Ploiesti 5-1! Grozav spala din rusinea prahovenilor, reusind un gol fabulos! Seara neagra pentru romani in Europa League

Swansea-PetrolulPetrolul a suferit o infrangere usturatoare cu galezii de la Swansea, cu 1-5. Swansea comducea cu 3-0 dupa numai 25 de minute, elevii lui Cosmin Contra fiind pe post de jaloane in prima parte a meciului. Lucrurile nu s-au schimbat foarte mult nici dupa pauza, cand din nou galezii s-au jucat cu ocaziile. Grozav a spalat putin din rusinea traita de prahoveni, reusind un gol de senzatie, dupa o foarfeca perfecta de la 10 metri.

SWANSEA: Vorm – Taylor, Chico, Williams, Rangel – Routledge, Shelvey, Britton, Pablo Hernandez – Bony, Michu

PETROLUL: Pecanha – Achim, Geraldo Alves, Benga, Guilherme – Mustivar – Hoban, Boudjemaa, Grozav, Teixeira, Younes Hamza