FINAL / U Cluj – Ceahlaul 1-1. Golubovici si Tarnacop au decis soarta meciului!

ucj-ceaVineri seara, de la ora 20:30, Universitatea Cluj si Ceahlaul s-au intalnit intr-o partida, prima, din etapa a treia a Ligii 1. Cele doua formatii au terminat la egalitate, scor 1-1, golurile fiind marcate in prima repriza de Golubovici, pentru oaspeti, respectiv Tarnacop, pentru gazde, inainte de fluierul primei reprize.

Echipa antrenata de Ionel Ganea nu a reusit sa obtina vreun punct in acest sezon, pierzand cu Otelul si Petrolul in primele doua etape.

Moldovenii au obtinut trei puncte in etapa precedenta, dupa ce au trecut cu 3-0 de nou-promovata Corona Brasov.

Meciul poate fi urmarit in direct pe Digi Sport 1 si in format LiveText pe www.sptfm.ro, de la ora 20:30.

Echipe probabile:

U Cluj: Dolha – Ciupe, Ninu, Szilagyi, van Dotten – Bucsa, Ad.Popa, Tarnacop, Cristocea, Sandulescu – C.Dedu
Antrenor: Ionel Ganea

Ceahlaul: Jovic – Dumitras, Marc, Canu, L.Cazan – V.Achim, Stana, Lucas García, Golubovia, Constantinescu – Jula
Antrenor: Vasile Miriuta