FINAL / FC Brasov – Sageata Navodari 1-1. „Stegarii” obtin chinuit primul punct al sezonului

bv-sagFC Brasov a smuls cu multe emotii o remiza nou-promovatei Sageata Navodari, desi  echipa de la malul marii, in minutul 91 al jocului credea ca are victoria in mana.

Fara forta, cu un joc combinativ ce a lasat de dorit, echipa de sub Tampa s-a lasat adesea dominata de adversara sa, iar in minutul 76, Sageata a reusit sa deschida scorul la Brasov prin devierea norocoasa a lui Chitu.

Replica „stegarilor” nu a fost una demna de o rabufnire de orgoliul si a fost nevoie de aportul noului intrat Ionescu pentru a salva onoarea echipei in fata propriilor suporteri.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

FC Brasov: Marinescu – Straut, Oltean, Machado, Serginho – Paun, Santos, Mateiu, Tatar – Dias, Buga

Sageata Navodari: Panagopoulos – Petelu, Popa, Munteanu, Filip II – N’Doye, Muzac – Florean, Viorel Dinu, Tigoianu – Roman II