FINAL / Rapid Bucuresti – Viitorul Constanta 1-1! Primele puncte pentru cele doua echipe in acest sezon

Rapid-ViitorulDuminica,  Rapid Bucuresti a primit vizita Viitorului Constanta, intr-o partida din etapa a doua din Liga 1. Echipa lui Gica Hagi a inceput perfect meciul si a reusit sa descdia scorul in minutul 9, prin Benzar, care a primit o pasa excelenta de la N. Dica. Giulestenii au reusit sa echilibreze jocul din minutul 25 si au izbutit egalarea in minutul 41, dupa reusita lui Paun. In cea de-a doua repriza ambele echipe au avut cateva ocazii, insa niciuna nu a mai marcat. Ambele echipe isi trec in cont primele puncte in acest debut de sezon.

Rapid Bucuresti: Draghia – I. Voicu, Al. Iacob, D. Lung, M. Stoica – C. Paun – Al. Coman, V. Negru, Al. Ionita II, Tanasa – D. Pancu

Viitorul: Vitca – Nikolov, Bejan, Putanu, Mitrita – Benzar, Al. Lazar – Nastasie, N. Dica, Thiago – V. Rusu