FINAL / Dinamo Bucuresti – FC Vaslui 2 – 0! D. Rotariu si C. Matei aduc prima victorie pentru Dinamo in acest sezon

dinamo-FC-VasluiDuminica, in cea de-a doua partida a zilei, si ultima, Dinamo a intalnit pe FC vaslui. „Cainii” s-au impus cu 2-0, goluri marcate in cea de-a doua repriza, dupa o prima repriza destul de slaba. Rotariu a reusit sa sparga gheata pentru Dinamo, in minutul 59, pentru ca in prelungii, C. Matei sa nscrie din penalti, dupa un fault in caeu al lui Straton. Portarul vasluian a fost eliminat la acesasta faza, in poarta intrand Antal. Mijlocasul a reusit sa pareze prima executie a lui Matei, insa centralul a dictat repetarea loviturii, iar dinamovistul nu a mai ratat. „Cainii” obtin primele puncte in acest sezon.

Dinamo: Balgradean – Fai, Dr. Grigore, Durimel, S. Filip – C. Matei, L. Rus, Elton, Curtean – Thomas, Pape

FC Vaslui: Straton – Celeban, Cordoş, Varela, Salageanu – Caue – Antal, Lovrecici, Buhaescu, L. Sinmartean – Temwanjera