Dan Petrescu a trait una dintre cele mai mari umilinte: 1-4 in fata rivalei Spartak!

dan-petrescu-infrangere-usturatoareDan Petrescu nu mai are viata lunga in Rusia, dupa ce Dinamo Moscova a reusit „performanta” de a pierde in fata propriilor suporteri, scor 1-4, contra unei rivale, Spartak Moscova!

Ceea ce socheaza este si maniera in care trupa „Bursucului” a incasat cele 4 goluri, toate fiind inscrise in prima repriza. Jurado, „dubla”, Yakovlev si Emenike, au fost marcatorii celor de Spartak, care si-au consolidat prima pozitie in clasamentul general, fiind singura echipa care a reusit trei victorii in primele trei etape. Pentru Dinamo Moscova a marcat Voronin din penalty, cu 10 minute inainte de final, echipa ramanand cu patru puncte acumulate in cele trei etape.

Bineinteles, eu sunt principalul vinovat pentru aceasta infrangere. Eu am ales titularii, eu am pregatit meciul. Cand pierzi cu 4-0, tehnicianul e principalul vinovat, nu jucatorii„, a spus fostul fundas al nationalei Romaniei, conform gazeta.ru.