FINAL / Gaz Metan Medias – FC Botosani 1-2. Nou-promovata confirma: prima victorie din Liga 1, obtinuta in deplasare

Gaz-Metan-FC-BotosaniFC Botosani  a produs din nou surpriza, invingand in deplasare Gaz Metan cu scorul de 2-1, dupa ce in prima etapa a reusit sa smulga un punct de la CFR, la Cluj.

Partida de la Medias a avut un ritm bun inca de la fluierul de start, numarul ocaziilor inmultindu-se treptat dupa primele zece minute de joc. Scorul a fost deschis de oaspeti, prin Carjan, aflat la primul sau gol in prima divizie.

Dupa indelungi eforturi, mediesenii au reusit sa restabileasca egalitatea in minutul 54, prin Llullaku, dar botosenenii au revenit la conducerea partidei prin golul lui Hadnagy, cel mai bun jucator din teren al formatiei moldovene.

Cu patru puncte in „buzunar”, nou promovata FC Botosani trece in fruntea clasamentului, chiar daca la sfarsitul etapei a doua situatia din topul Ligii 1 ar putea suferi modificari majore.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Gaz Metan Medias : Plesca –  Trtovac, Frasinescu (cpt),  Markovic,  Buzean –  Avram,  Tahar –  Cojocnean, 11 Vitinho,  C. Petre –  Lullaku

FC Botosani: Curileac – Patache, R. Tincu, I. Ursu, Acsinte – Fulop, Vasvari (cpt), Croitoru, Vraciu – Cârjan, Hadnagy