FINAL / Ceahlaul Piatra Neamt – Corona Brasov 3-0. Victorie clara pentru nemteni in fata unui adversar modest

Ceahlaul-CoronaCeahlaul a facut instructie cu Corona Brasov in etapa a doua a Ligii 1, pe care a invins-o pe stadionul de sub Pietricica  la scor de neprezentare.

Nemtenii au dominat partida de la un capat la altul fara sa forteze prea tare, cu atat mai mult cu cat au inscris primul gol in minutul 4 al partidei prin Achim, dupa o faza creata de Jula.

Golul incasat rapid i-a lasat fara replica pe brasoveni, dar nemtenii au preferat sa mentina un tempo asezat al jocului, astfel incat pana la sfarsitul primei reprize, cand oaspetii au avut totusi prima ocazie notabila, nu s-a mai marcat niciun gol.

Repriza a doua a apartinut tot echipei moldave. Golubovic a dublat diferenta in minutul 70, dupa o centrare semanta de Marius Constantinescu, iar Dumitrascu, dublat de Marc au impins mingea in poarta pentru 3-0 in plasa Coronei.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Ceahlaul : Jovic – Dumitras, Marc, Canu, Ad.Gheorghiu – V.Achim, Stana – Lucas García, Golubovic, Constantinescu – Jula

Corona Brasov : Marc- Forika, Damian, Kanon, Arce – Chirciu, Stanga, Stere, Vl.Munteanu – Coman, Sg.Bus