FINAL / Pandurii Tg Jiu – Levadia Tallinn 4-0. Gorjenii pasesc triumfal in al treilea tur preliminar al EL

pandurii-levadia-retur

Pandurii a spulberat Levadia pe teren propriu, calificandu-se triumfal in turul al treilea al Ligii Europa. Inca din startul meciului, elevii lui Cristi Pustai au controloat meciul si primul gol a venit relativ repede, Matulevicius inscriind in minutul 7 al partidei.

Dupa o lunga serie de ratari, golul doi a venit in minutul 35, cand Eric a centrat perfect pentru lovitura de cap a lui Erico din cativa metri de poarta.

Patru minute mai tarziu, acelasi Eric i-a pasat lui Breveeld pentru golul al treilea, stabilindu-se astfel si scorul pauzei.

Daca in prima repriza gorjenii au inabusit apararea adversa, atacand in valuri, in mitanul secund au scazut ritmul, preferand un joc de posesie dezarmant pentru estonieni.

Erico a reusit dubla in minutul 57, dupa o pasa a aceluiasi Eric, faza similara cumva cu golul doi al meciului.

Vezi cum s-a desfasurat partida:

Pandurii : Stanca – Ungurusan, Christou, Erico, Momcilovic – Anton, Breeveld – Buleică, Nistor, Eric – Matulevicius

Levadia : Smishko – Podholjuzin, Jahhmovits, Volchkov, Pikk – Kaljumae, Dmitrijev, Antonov – Subbotin, Hunt, Raudsepp

Etichetat cu: , , , , , , , , , , ,