FINAL / FC Vaslui – Rapid Bucuresti 2-1. Ilie Stan simte din nou gustul victoriei dupa un meci controlat de elevii sai

vaslui-rapidFC Vaslui s-a impus cu scorul de 2-1 in partida cu Rapid, dar in ciuda numelor aliniate pe tabela de marcaj partida nu a fost deloc una echilibrata, moldovenii controland in totalitate prima repriza.

Cele doua goluri ale „galben verzilor” au fost inscrise inca in minutul 10 al patridei de Sanmartean si dupa alte zece minute avantajul a fost dublat de Astafei.

Reveniti de la vestiare, rapdistii au avut o prestatie mai buna in a doua repriza, reducand scorul prin Tanasa. Finalul de meci a fost unul cu adevarat tensionat, giulestenii fortand egalarea intre atacurile foarte energice ale vasluienilor.

Vezi cum s-a desfasurat partida:

VASLUI: Straton – Celeban, Cordos, Varela, Salageanu – Jumisse, Caue – Antal, Lovrecic, Sanmartean – Temwanjera

RAPID: Draghia – Coman, D. Lung, Al. Iacob, M. Stoica – Paun – Martin, Ioniţa 2, Negru, Ciolacu – Pancu