Mihai Stoica dezamagit de suporterii Stelei: „O pasa inapoi a fost fluierata, nu e normal!”

mihai-stoicaSteaua a debutat cu o victorie in fata Ceahalaului in noul sezon de Liga 1, cu scorul de 2-1, dar prestatia „ros-albastrilor” a fost fluierata pe sfarsitul mitanului secund, cand meciul a intrat sub controlul nemtenilor, care nu au reusit sa restabileasca insa diferenta.

Prezenti intr-un numar mai mic decat era de asteptat pe stadionul din Ghencea, fanii Stelei s-au dovedit a fi extrem de exigenti cu jocul echipei lor, in ciuda victoriilor fara drept de apel in Supercupa, cu Petrolul, si in preliminarii, cu Vardar Skopje. Atitudinea fanilor l-a uimit si pe managerul Mihai Stoica ce la randul sau a avut ce sa le reproseze celor din tribune.

„Fanii? No comment! E sambata seara, am circulat azi prin Bucuresti, se circula mai bine ca oricand, lumea e plecata… E pacat ca unii suporteri au admonestat deciziile luate de jucatori. Trebuie sa inteleaga ca nu e normal sa risti in prelungirile unei partide in care conduci. Trebuie sa fii cinic, sa nu risti, iar ei trebuie sa-si sustina echipa pana la ultima picatura de energie. Cand vezi cat de mult se dedica Nikolic, cat alearga Popa, cat de bine joaca Bourceanu, e pacat sa nu sustii echipa.

In minutul 70, pe National Arena , cu Skopje, au fost standing ovations. Acum, o pasa inapoi a fost fluierata. Nu e normal. Nikolic a deviat decisiv la primul gol, chiar daca a fost din ofsaid. Cine nu intelege asta, nu mai am argumente… Suporterul trebuie sa sustina echipa si in momentele dificile. Azi (sambata, n.r.) a fost un meci dificil, v-am spus dinainte, cu o echipa care pune probleme si care va mai pune probleme si altora. Cum a fost si la sutul lui Jula, de care am vorbit si inainte de meci”, a declarat Meme Stoica dupa meci, la DigiSport.

sursa foto: sport.rol.ro